Pe data de 19.03.2020 la incinta CTICE a avut loc ședința online cu șefii OLSDÎ.
La această ședință a fost discutat proiectul «METODOLOGIEI privind continuarea procesului educațional la distanță în condiții de carantină pentru instituțiile de învățământ primar, gimnazial și liceal». O altă tema de discuție a fost evaluarea manualelor școlare.
Putem spune ca prima sedință organizată în regimul online a fost organizată cu succes.
La această sesiune au fost conectați 36 participanți, unde toți au comunicat cu echipa MECC atât prin video, cât și utilizând chatul aplicației.


