Seminarul online „Introducerea și actualizarea datelor în Sistemul Informațional de Management în Educație (SIME) în anul de studii 2020-2021”

Centrul Tehnologii Informaționale și Comunicaționale în Educație (CTICE) în cooperare cu MECC, în data de 13 ianuarie 2021 a organizat seminarul online Introducerea și actualizarea datelor în Sistemul Informațional de Management în Educație (SIME) în anul de studii 2020-2021”.

În cadrul acestui seminar s-au analizat Rezultatele introducerii și actualizării datelor în SIME pentru deschiderea anului școlar 2020-2021. Calitatea rezultatelor, metode de îmbunătățire a SIME și protecția datelor cu caracter personal.

La seminar au participat responsabilii organelor locale de specialitate în domeniul învățământului (OLSDÎ) și administratorii de nivel raional/instituție al SIME din toată republica.

Secretarul de stat Natalia Grîu a mulțumit pentru munca depusă tuturor reprezentanților OLSDÎ și administratorilor de nivel raional/instituție al SIME.

Administratorii de nivel raional/instituție al SIME cu cele mai bune rezultate au fost decarați cu Diploma Ministerului”.

  • Materialul prezentat la acest seminar va fi utilizat ca suport pentru instruirile ce vor fi efectuate la nivelul raional / municipal.

(materialele la seminar le puteți vedea aici)