Seminarul online „Introducerea datelor în SIME IET”

Centrul Tehnologii Informaționale și Comunicaționale în Educație (CTICE) în cooperare cu MEC, în data de 21 aprilie 2022 a organizat seminarul online Introducerea datelor în SIME IET”.

În cadrul acestui seminar s-au analizat Etapele de introducere și actualizare a datelor în SIME IET.

La seminar au participat responsabilii organelor locale de specialitate în domeniul învățământului (OLSDÎ) și administratorii de nivel raional/instituție al SIME din toată republica.

În cadrul seminarului s-a adus la cunoștință perioadele de completare și actualizare a datelor. Au fost demonstrate acțiunile consecutive și corecte de completare și actualizare a datelor.

Totodată, s-au oferit  răspunsuri și concretizări la întrebările și propunerile administratorilor raionali.

(materialele la seminar le puteți vedea aici)