Centrul Tehnologii Informaționale și Comunicaționale în Educație (CTICE) în cooperare cu MEC, în data de 21 aprilie 2022 a organizat seminarul online „Introducerea datelor în SIME IET”.
În cadrul acestui seminar s-au analizat Etapele de introducere și actualizare a datelor în SIME IET.
La seminar au participat responsabilii organelor locale de specialitate în domeniul învățământului (OLSDÎ) și administratorii de nivel raional/instituție al SIME din toată republica.
În cadrul seminarului s-a adus la cunoștință perioadele de completare și actualizare a datelor. Au fost demonstrate acțiunile consecutive și corecte de completare și actualizare a datelor.
Totodată, s-au oferit răspunsuri și concretizări la întrebările și propunerile administratorilor raionali.