Seminar de instruire privind noile funcționalități ale modulul SIME IET

În data de 30.05. 2025 și 06.06. 2025, a avut loc seminarele de instruire dedicate administratorilor al modulului SIME IET, organizat de Centrul Tehnologii Informaționale și Comunicaționale în Educație (CTICE) în cooperare cu MEC.

Scopul principal a fost familiarizarea administratorilor cu actualizările aduse în modulul SIME IET, creșterea eficienței în utilizarea acesteia, precum și îmbunătățirea comunicării și a fluxurilor de lucru din cadrul instituțiilor educaționale.

La finalul sesiunii, a avut loc un dialog interactiv, în cadrul căruia administratorii au avut oportunitatea de a semnala provocările întâmpinate în utilizarea platformei și de a propune sugestii utile pentru dezvoltările viitoare.