Certificarea competențelor digitale ale cadrelor didactice

La data de 2 martie a fost reluată procedura de evaluare și certificare a competențelor digitale ale cadrelor didactice, în format la distanță.
De asemenea, în data de 4 martie, au avut loc primele sesiuni de evaluare cu prezență fizică a candidaților (în incinta CTICE).
În doar trei zile peste 130 de candidați și-au descărcat deja certificatele obținute în urma susținerii testului DigiProf.
Le adresăm felicitări pentru reușită și le dorim mult succes în aplicarea competențelor digitale în activitatea didactică! 👏