Pe data de 17 mai 2017 la ora 10.00 in incinta CTICE va avea loc
seminarul cu privire la introducerea datelor in sistemul SIPAS / SPCG
(certificatele gimnaziale) sesiunea 2017.
Toti reprezentantii DGITS trebuie sa prezinte:
- actele de identitate
- ordinile de desemnare in calitate de operator raional
- lista institutiilor subordonate cu clasele gimnaziale
In mod obligatoriu toti utilizatorii trebuie sa detina cutie postala personala.